• ETwinning

          • Projekty zrealizowane w roku 2018/2019

            • "2018 - year  of European Cultural Heritage" (klasa 5c)

            Zadaniem projektu jest wspieranie uczniów w rozpoznawaniu, badaniu i realizacji europejskich wartości oraz podnoszenie świadomości na temat europejskiego dziedzictwa kulturowego. Zainteresowanie uczniów europejską różnorodnością językową i pomoc im w zrozumieniu znaczenia uczenia się języków europejskich. Rozwijanie świadomości uczniów na temat podobieństw i różnic między narodami.

            Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.

            https://twinspace.etwinning.net/64188/home

            • "Akademia kompetencji kluczowych" (projekt międzyklasowy)

            Projekt ma na celu rozwój kompetencji kluczowych (przede wszystkim porozumiewania się w języku ojczystym, kompetencji społecznych i umiejętności uczenia się) i realizowany jest w SP nr 16 im. Tony Halika na dodatkowych zajęciach rewalidacyjnych w dwóch klasach na II etapie edukacyjnym.

            https://twinspace.etwinning.net/76922/home

            • "Coding is Everywhere" (klasa 1b)

            W projekcie uczestniczą uczniowie z Polski i z Grecji. Najpierw w prostych ćwiczeniach poznają tajniki szyfrowania, co pomoże im zrozumieć, co to jest kodowanie oraz myślenie komputerowe. Następnie podczas pracy w grupach stworzą swoje pierwsze kody dla komputerowych aplikacji.

            https://twinspace.etwinning.net/74921/home

            • "European ABC book" (klasa 1b)

            Jest to projekt przeznaczony dla pierwszoklasistów, a jego celem jest stworzenie europejskiego elementarza. Każda ze szkół biorących udział w projekcie będzie umieszczała na platformie TwinSpace materiały związane z wprowadzaniem liter (ilustracje, napisy, zadania). Dzięki takim aktywnościom uczniowei będą mogli znaleźć róznice i podobieństwa w różnych językach europejskich. Na koniec spróbujemy wydać (lub opublikować on line) wspólny elementarz.

            https://twinspace.etwinning.net/70220/home

            • "European Robot Dance" (klasa 2c)

            Partnerzy z różnych stron świata mają za zadanie przenieść robota do krainy tańca. Każda szkoła stworzy choreografię dla swojego robota do tradycyjnej muzyki i podzieli się swoją sekwencją i muzyką. W ten sposób powstanie finałowy taniec europejski robotów.

            https://twinspace.etwinning.net/78430/home

            https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=fm0tSEd4E5E

            • "Kto Ty jesteś? Polak mały." (klasa 1b i 3a)

            Projekt ten skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I - III pochodzących z różnych regionów Polski. Łączy dwa podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2018/2019: wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli z zachowaniem bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

            https://twinspace.etwinning.net/70413/home

            • "Let's STEAM" (klasa 2a i 2c)

            Projekty STEAM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) to świetny sposób na poszerzenie swoich umiejętności w szerokim obszarze programowym, dający dzieciom wiele możliwości rozwoju ich kreatywnego i analitycznego myślenia, przy jednoczesnym zaangażowaniu się w naturę i poznawaniu otaczających je rzeczy.

            https://twinspace.etwinning.net/70815/home

            https://view.genial.ly/5bd366cf621f1111d3084cd7/lesson-1-autumn-colors

            https://view.genial.ly/5bf1df34e1dc055e8562ae20/chestnut

            • "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" (klasa 1b i 3a)

            Podstawą do realizacji projektu jest książka Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".
            Bazując na lekturze partnerzy projektu przygotują kukiełkowe przedstawienia, będą rozwiązywać skarpetkowe zagadki oraz zadania matematyczne, napiszą historię jedenastej skarpetki, stworzą gry, którymi podzielą się z innymi uczestnikami projektu, przyjrzą się roli skarpetek w kulturze i historii, zorganizują w swoich szkołach obchody Światowego Dnia Zespołu Downa...

            https://twinspace.etwinning.net/70206/home

            • "Pasjonaci przyszłości" (klasa 1b i 7d)

            Projekt jest przeniesieniem na platrofmę TwinSpace innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole oraz w CLV LO im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie. Adresatami projektu są uczniowie klasy pierwszej i siódmej SP oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej LO.
            W ramach projektu starsi uczniowie będą przygotowywali dla młodszych zajęcia prezentujące wybrane zawody. 
            Punktem kulminacyjnym innowacji będzie organizacja w CLV LO Dnia Przedsiębiorczości, którego organizacją i przygotowaniem zajmą się uczniowie liceum z pomocą siódmoklasistów, natomiast uczniowie klasy pierwszej będą uczestnikami przedsięwzięcia. 
            Za pomocą projektu chcemy szerzyć ideę przedsiębiorczości z wykorzystaniem współpracy między placówkami. Ma on zachęcać i motywować uczniów do myślenia o przyszłości, odnajdywania swoich mocnych stron, poszerzania zainteresowań.

            https://twinspace.etwinning.net/70208/home

            • "Szkolne Safari" (klasa 1c i 2c we współpracy z uczniami klasy 8b)

            Projekt „Szkolne Safari” to edukacyjna przygoda z parkami narodowymi. Dzieci ze szkół podstawowych w Polsce i w Tanzanii (Afryka) wyruszają na safari do parków narodowych, poznają tam przyrodnicze piękno swoich krajów i przygotują prezentacje opowiadające o dzikim królestwie.

            https://twinspace.etwinning.net/70003/home

            Polskie Radio Dzieciom "Mali strażnicy dzikiego królestwa"

            Wyprawa 46. Dzika baza w Wilczym Dole

            Wyprawa 47. Wilcze safari

            Wyprawa 54. Jest dziko!

            • "Train to happiness" (klasa 1b)

            "Pociąg do szczęścia" to projekt związany z emocjami. Wspólnie z europejskimi partnerami będziemy zastanawiać się nad tym, co nas cieszy, smuci i złości. Będziemy się uczyć rozpoznawać emocje i nastroje oraz zastanawiać się nad tym, jak sobie radzić z tymi trudnynmi.
            Wymiana doświadczeń między partnerami wzbogaci nasz warsztat. Będziemy wymieniać się pomysłami i sprawdzać, czy pomysł partnera zadziała u nas, a nasz będzie dobry dla innych.

            https://twinspace.etwinning.net/70297/home

            • "Tropem szkolnej przygody" (klasa 1b)

            Dawno temu Tony Halik pożeglował "Darem Młodzieży" w rejs dookoła świata, a towarzyszyła mu pluszowa kangurzyca Patrycja. Patrycja jest już bardzo starą kangurzycą, ale ma młodziutką wnuczkę - Alicję, która marzy o tym, aby przeżyć takie przygody jak jej babcia. To właśnie Alicja będzie jednym z bohaterów naszego projektu. 
            Drugim bohaterem jest pingwin Artur, którego dziadek osobiście poznał Henryka Arctowskiego - jednego ze sławnych badaczy Antarktydy. On również chciałby pójść w ślady swojego przodka..
            A gdzież można przeżyć lepsze przygody niż w pierwszych klasach szkół imienia Tony Halika i Henryka Arctowskiego?
            Zwierzęta będą towarzyszyły dwóm pierwszym klasom (warszawskiej i toruńskiej), razem z nimi będą się uczyły, uczestniczyły w szkolnym życiu i wycieczkach...
            Nie zabraknie pisania listów, wymyślania zadań dla partnerów, poznawania zabytków, ważnych miejsc, zwyczajów i legend.

            https://twinspace.etwinning.net/70209/home

            • Władcy Polski (klasa 2c)

            Projekt „Władcy Polski” stworzony został dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Trwać będzie od września do końca listopada 2018r. Głównym jego celem jest zainteresowanie uczniów historią własnego kraju. Poprzez różnorodność aktywności i zadań uczniowie będą zdobywać, porządkować i utrwalać wiedzę o wybranych władcach Polski i ważnych wydarzeniach historycznych. Będą pracować w zespołach klasowych oraz międzyszkolnych wykonując zadania zaprojektowane przez nauczycieli oraz siebie. Poznają nowe narzędzia TIK. W trakcie pracy nad projektem zostawiamy margines zadań związanych z pomysłami uczniów. Tematyka zgodna jest z podstawą programową.

            https://www.thinglink.com/scene/1100427655204831234

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika w Warszawie
      • SEKRETARIAT SZKOŁY - 22 649 66 02 SEKRETARIAT SPRAWY UCZNIOWSKIE -22 546 94 14 ADMINISTRACJA SZKOŁY - 22 546 94 28 GABINET PSYCHOLOGÓW, 22 546 94 29, GABINET PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ , 22 546 94 17, BIBLIOTEKA SZKOLNA, 22 546 94 20, ŚWIETLICA BUDYNEK „A” - 22 546 94 18, ŚWIETLICA BUDYNEK „B” - 22 546 94 22.
      • ul. Wilczy Dół 4 02-798 Warszawa Poland
    • Logowanie