Nawigacja

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna Projekty zrealizowane w roku 2016/2017 Projekty zrealizowane w roku 2017/2018 Projekty realizowane w roku 2018/2019

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 160 tysięcy szkół, które łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju.  eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala poznać lepiej swój kraj, jego regiony, nawiązywać kontakty ogólnopolskie.

W roku szkolnym 2017/2018 przyznano po raz pierwszy Europejskie odznaki "Szkoła eTwinning".

W całej Europie otrzymało je 1 211 szkół . W tej liczbie jest 70 polskich placówek i nasza "Szesnastka" :)))

Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli realizujących projekty eTwinning, ale także docenienie działań, zaangażowania i osiągnięć całego zespołu działającego w danej szkole.

Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie :)