Nawigacja

Biblioteka

Z życia biblioteki

Wrzesień 2018 r.

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Cieszymy się, iż w pierwszym tygodniu nauki udało nam się przekazać wszystkim uczniom podręczniki i ćwiczenia. Przypominamy jeszcze raz, iż koniecznie trzeba owinąc wszystkie ksiązki, które od nas otrzymaliście.

W bibliotece, w budynku B, będzie teraz pracowała pani Małgorzata Pawełczak. Witamy ją serdeczie na pokładzie.

Jak pewnie niektórzy z Was już zauważyli nasze regały pękają w szwach. A wszystko to za sprawą 15 tys. zł, które udało nam sie zdobyc w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kupiłyśmy ok. 800 nowych książek. HURRRA! Teraz musimy je wszystkie opracować i sukcesywnie będą powiekszać nasz księgozbiór. 

Tradycyjnie myślimy już o wydarzeniach i konkursach czytelniczych. Od pażdziernika ruszy Liga Czytelnicza. Wielu stałych uczestników juz zapisało się i nawet wypozyczyło książki! Za miesiąc będziemy obchodzićy Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie odbędą się:  Wyścig po zakamarkach lektur szkolnych, spotkania autorskie, a na przerwach będziemy grać w planszówki, odpowiadać na pytania w Milionerach, bawić się w kalambury.  Szczegóły podamy niebawem. 

Zaś, na początku listopada będziemy gościły pana Łukasza Wierzbickiego, autora m.in. Dziadka i niedźwiadka. Pisarza nie trzeba przedstawiać, wielokrotnie gościł w naszej szkole. Zawsze były to fantastyczne spotkania.

A, więc zapraszamy do świata książek, będziemy starały się zachęcić was do czytania, bo przecież spotkanie z nowymi bohaterami to jest  zawsze  kolejna przygoda. I przecież jak powiedziała Wisława Szymborska "czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymysliła".