• Dzieje się w Szesnastce

• Pierwszy Krok Pływacki 2013

• 23.11.2022 17:35
        • W dniu 22.11.2022 na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek odbyły się zawody z cyklu Pierwszy Krok Pływacki rocznik 2013.
        • W zawodach wystartowało 129 zawodników i zawodniczek z 13 klubów. Naszą szkołę oraz UKS Szesnastkę reprezentowali uczniowie klasy 3s wraz z trenerami Filipem Barańskim oraz Kamilem Kucharskim.
          Nasi młodzi zawodnicy spisali się wzorowo!!! W 30 startach ustanowili 25 rekordów życiowych!!!
          Z naszej 15 osobowej ekipy najlepiej spisały się Nina Woźniak i Zuzanna Dampc.
          Nina wywalczyła srebrny medal w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym poprawiając rekord szkoły klas 1-3, który obecnie wynosi 44,89!!! Dodatkowo Nina zajęła V miejsce w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym za co została nagrodzona dyplomem.
          Zuzia w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym znalazła się tuż za Niną zajmując III miejsce oraz brązowy medal!!! W Swoim drugim starcie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym Zuzia zajęła 4 miejsce. Niestety do podium zabrakło zaledwie 0,02 sekundy.
          Na uwagę zasługuje wysokie IV miejsce Naszej sztafety 8x50 metrów stylem dowolnym mix w składzie: Nina Woźniak, Julian Martinello, Adam Jackiewicz, Ignacy Plit, Hugo Sankowski, Lena Kropiewnicka, Anna Kienig, Zuzanna Dampc.