Nawigacja

 • WOŚP-Bicie Rekordu w Resuscytacji - ZAPRASZAMY

  WOŚP-Bicie Rekordu w Resuscytacji - ZAPRASZAMY

  16 października nasza szkoła ponownie będzie brała udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Zapraszamy wszystkich chetnych do zapoznania się ze szczegółami akcji

  Informacje >>>>>

  Zgoda pobierz druk >>>

 • Informacje o ubezpieczeniu dzieci

  Szanowni Państwo,

  Przedstawiamy  ofertę ubezpieczenia rok szkolny 2018/2019, która jest kontynuacją ubezpieczenia zeszłorocznego.

   Składka 32 zł dotyczy wszystkich zajęć sportowych w ramach obowiązującego planu lekcji, również w klasach sportowych (za wyjątkiem jeśli uczeń jest uczniem szkoły SPORTOWEJ)  oraz rekreacyjnie uprawiających sport. Natomiast wyższa  składka 42 zł dotyczy dzieci/młodzieży która trenuje w pozaszkolnych klubach sportowych  (definicja na dole oferty)

   I.  wpłaty przyjmowane są  on-line pod linkiem :  https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline  podając ID Państwa polisy - 92rnl

   II.  wpłacenie składki możliwe będzie również podczas kolejnego zebrania  15.10.2018 r. do osoby z ramienia agencji

  Należy tylko pamiętać, że wypełniając formularz nie należy mylić ubezpieczającego z ubezpieczonym.

  UBEZPIECZAJĄCYM JEST –RODZIC

  UBEZPIECZONYM-DZIECKO 

   

  Szkody likwidujemy internetowo poprzez link:

  https://klient.interrisk.pl/zgloszenieszkody/1

  załącznik nr 1 >>>>

  załącznik nr 2 >>>>

  załącznik nr 3 >>>>

   

 • Dziekujemy za udział w akcji #PrzytulMiś

  Dziekujemy za udział w akcji #PrzytulMiś
 • Szanowni Państwo!!!

  Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści. Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Państwem wszyscy uczniowie i ich rodzice zostaną w odpowiedni sposób poinformowani o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.           W załączeniu plakat                 Z poważaniem  Anna Zalewska  Minister Edukacji Narodowej

 • Zaproszenie na Dni Otwarte Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości

  Szanowni Państwo,

  Miło nam ponownie zaprosić Państwa na Dni Otwarte Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-PedagogicznejCentrum Wspomagania Rozwoju Osobowości organizowane pod hasłem "SOBOTA Z DYSLEKSJĄ".

  Jesienna edycja naszych Dni Otwartych rozpocznie się w drugą sobotę września a zakończy 20 października tym samym wpisując się w obchody tegorocznego Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

  Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

  Zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum i skorzystaniaz bezpłatnych konsultacji i porad psychologicznych, pedagogicznych,  fizjoterapeutycznych.

  Program Dni Otwartych  skierowany jest przede wszystkim do Rodziców, Wychowawców oraz Opiekunów dzieci z trudnościami w uczeniu się.

  Do listu dołączamy plakat Dni Otwartych w wersji elektronicznej.

  Uczestnictwo w Dniach Otwartych jest możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w godzinach 09:00 - 21:00 pod numerami telefonów: 22 847-95-42, 22 847-95-41 lub na miejscu w Poradni w Warszawie przy ulicyWoronicza 15 lokal 100

  Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
  Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  Placówka Kształcenia Ustawicznego
  ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa (przy stacji metra Wierzbno)

  cwro@cwro.edu.pl
  www.cwro.edu.pl

  Zapraszamy!

  Zaproszenie

 • Jesteśmy Szkołą eTwinning

  Szanowni Państwo!

  1 211 szkół w całej Europie świętuje sukces szkolnych zespołów eTwinning. W tej liczbie jest 70 polskich placówek i nasza "Szesnastka" :)))

  Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli realizujących projekty eTwinning, ale także docenienie działań, zaangażowania i osiągnięć całego zespołu działającego w danej szkole.

  Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie :)

  Jesteśmy Szkołą eTwinning - Obrazek 1

  http://www.etwinning.pl/70-polskich-placowek-z-odznaka-szkola-etwinning/

 • BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

  W szkole odbyły się zajęcia przygotowujace uczniów do egzaminu na kartę rowerową prowadzone przez nauczycieli w ramach przedmiotu technika. Dodatkowo w lutym i marcu  odbyły sią zajęcia z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego, realizowany został projekt "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

  Celem projektu jest edukacja, uświadomienie zagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego.

   Pierwszą fazą realizacji projektu to spotkania ekspertów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie z rodzicami i opiekunami realizującymi w bieżącym roku szkolnym podstawę programową z zakresu Wychowania Komunikacyjnego. Podczas pogadanek rodzice dowiedzieli się m.in. o odpowiedzialności za nieletniego w zakresie korzystania z dróg publicznych oraz uczestnictwa w ruchu drogowym.

  Zapraszamy do zapoznania sie z prezentacja przedstawioną w dniu 9 IV 2018r. 

  Proszę kliknąć na ponizszy link 

  zebranie_z_Rodzicami_1(1).ppsx

   Kolejnym etapem były zajęcia z ekspertów z uczniami mającymi na celu uświadamianie zagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze, jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Omówione zostaną zasady bezpiecznego, świadomego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Zajęcia z ekspertem odbyły się:

  23 04 2018 r.

  9:45-11:25 dla klas 4b, 4d, 4f

  11:25-13:20 dla klas 4a, 4c, 4e, 4s

 • Bijemy rekord Guinnessa w programowaniu

  We wtorek 5 12 2017 r. trzydziestu uczniów z klas V-VII brało udział w biciu rekordu Guinnessa w programowaniu zapraszamy do galerii oraz do przeczytania artykułu:

  "Szesnastka" biła rekord Guinnessa w programowaniu

  Galeria

  Poniżej reportaż telewizji TTV

  reportaz.mp4

  Szanowni Państwo,

  otrzymaliśmy werdykt od Guinness World Record w sprawie akcji "Code & Share. Programuj z klasą", której celem było ustanowienie rekordu Guinnessa w programowaniu. 

  Zapraszamy serdecznie na transmisję  na fanpage'u ArchitectsPL, w której rezes ArchitectsPL Sebastian Grabowski przedstawi Państwu wszystkie statystyki związane z przeprowadzeniem akcji oraz werdykt!

   

 • 21 marca 2018 Dzień nowych technologii

  W  tym dniu uczniowie na lekcjach informatyki uczestniczyli w quizach akademi NASK.

  Oto niektóre wyniki

    certyfikat klasy 7f            certyfikat klasy 4a

  certyfikat klasy 6c             certyfikat klasy 6b

  certyfikat klasy 5d

 • Profilaktyka Grypy - informacje sanepidu

  Szanowni Państwo,

  W związku z trwającym sezonem grypy, przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad profilaktyki zakażeniom wirusem grypy i innym infekcjom górnych dróg oddechowych.

  Grypa jak zapobiegać Czytaj >>>

  Grypa czy przeziębienie? Czytaj >>>

  Dlaczego grypa jest groźna Czytaj >>>

  Według najnowszych danych NIZP-PZH tylko w okresie od 23 do 31.12.2017r. wykryto 90 103 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z czego 19 453 zachorowań na terenie województwa Mazowieckiego (średnia dzienna zapadalność wynosi 40,28 na 100 tys. ludności). Początek sezonu grypowego 1-30 listopad 2017r. w Mazowieckim przyniósł 91 292 nowych zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne, z czego w Warszawie zgłoszono 17 116 przypadków.

  Profilaktyka grypy

  Jak zapobiec?

  • Coroczne szczepienia
  • Regularne mycie rąk
  • Unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi na grypę
  • W przypadku wystąpienia objawów grypowych pozostanie w domu, a gdy konieczne jest przebywania poza domem - unikanie tłumu i masowych zgromadzeń
  • Zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu oraz kichania, najlepiej przy pomocy chusteczki

  Szczepienia przeciw grypie

  Zalecenia:

  • Kobiety w ciąży
  • Dzieci powyżej 6 miesiąca życia
  • Osoby starsze
  • Osoby przewlekle chore
  • Pracownicy służby zdrowia

   

  Z poważaniem,

  Katarzyna Pawłowska

  koordynator powiatowy profilaktyki grypy

  Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia

  w zastępstwie

  Mariola Garbacz

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie

   

 • Wszawica - Informacje sanepidu

  Szanowni Państwo,

  Z uwagi na zbliżający się okres ferii zimowych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przesyła w załączeniu list intencyjny skierowany do rodziców/opiekunów. 

  Treść listu intencyjnego Czytaj >>>>

  Inne informacje Czytaj >>>>

  Niniejszy List intencyjny jest formą apelu/przypomnienia, że wszawica jako choroba pasożytnicza jest sezonowa, jej występowanie nasila się szczególnie po powrotach dzieci z ferii zimowych, letnich oraz innych form wypoczynku dzieci w trakcie roku szkolnego.W związku z powyższym należy pamiętać i zachowywać zalecenia profilaktyczne, dzięki którym możemy zmniejszyć skalę zjawiska w placówkach szkolnych właśnie po okresie ferii zimowych. Systematyczna kontrola czystości skóry głowy i włosów dzieci przebywających w dużych zbiorowiskach ludzi jest szczególnie ważna w okresie ferii zimowych.

 • Akcja Edukacyjna Mazowieckiego Kuratora Oświaty

  W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w związku z występującym wśród zwierząt afrykańskim pomorem świń (ASF)  przypominamy o zakazie wyrzucania resztek jedzenia do lasów oraz niedokarmiania dzikich zwierząt. 
  Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Najczęstszą przyczyną zakażenia zwierząt jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi lub zakażonymi odpadkami żywnościowymi.
  Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia lub życia.

  Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotce przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.
  Czytaj >>>>>

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej - Obrazek 1

  Zdobyliśmy wyróżnienie!!!

 • Drodzy mistrzowie 

  7d

  Strona projektu  scratch.mit.edu

  Strona mistrzów kodowania.   "strona mistrzów"

  Proszę przesyłajcie swoje prace do  studia szkolnego.

  studio 2017/2018                                "studio 2016/2017"

  " studio pra 2015/2016"         studio prac 2014/2015