• II Międzynarodowa Akcja Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie 2021

Dnia 20.10.2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. T. Halika w Warszawie, ul. Wilczy Dół 4
              uczestniczyli w biciu rekordu w czytaniu książek. Akcja odbywała się na przerwach, w dwóch
              budynkach i wzięło w niej udział 478 uczniów i nauczycieli.
              Jak przebiegały przygotowania? Najpierw, za pośrednictwem Librusa, przekazałyśmy informację o
              planowanej akcji, przybliżyłyśmy jej zasady oraz poinformowałyśmy o sposobie jej realizacji. Jednak
              nie ma to, jak kontakt bezpośredni, więc na dwa, trzy dni przed wyznaczonym dniem
              przypomniałyśmy o nadchodzącym wydarzeniu, a na drzwiach każdej sali przykleiłyśmy stosowny
              plakat. Całości dekoracji dopełniały jeszcze duże plakaty umieszczone w centralnych miejscach szkoły.
              O akcji poinformowałyśmy również młodzież z Samorządu Uczniowskiego, która też promowała to
              wydarzenie. Następnie, w dniu bicia rekordu, na korytarzach i w swoich salach uczniowie oraz
              nauczyciele czytali książki. Biblioteka, jak można było się spodziewać przeżywała oblężenie,
              polecałyśmy uczniom nowości, wielu z nich sięgało też po pozycje z wystawki „… nie bądź
              obojętny…”, na której zgromadziłyśmy książki poruszające problemy uchodźców.
              W budynku B młodsze dzieci także czytały swoje ulubione książki. Wielu nauczycieli zaś stworzyło
              klasowe kąciki czytania, aby wspólnie spędzić czas przy lekturze.
              Kolejny raz akcja pokazała alternatywny sposób na spędzanie przerw, uczniowie nawzajem
              motywowali się do bicia rekordu, ale też rozmawiali o przeczytanych książkach i polecali je sobie
              nawzajem.

.

• Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej - skorzystaj z nowoczesnego kreatora

• Początek roku szkolnego to czas, w którym wszyscy uczniowie ubiegają się o wydanie dokumentu, jakim jest legitymacja szkolna. “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem” to akcja, która umożliwia bezpłatne wykonanie zdjęcia do tego dokumentu. Każdy uczeń, niezależnie od wieku oraz szkoły, do której chodzi, może przygotować zdjęcie do swojej legitymacji szkolnej przy pomocy nowoczesnego kreatora do zdjęć. Akcja trwa tylko do 10 listopada.

Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com to narzędzia, które pozwalają przygotować zdjęcia do legitymacji w mgnieniu oka. Wystarczy tylko wybrać jedno ze zdjęć, które masz na swoim komputerze lub smartfonie lub wykonać zupełnie nowe zdjęcie. System automatycznie dostosuje odpowiedni rozmiar fotografii, a także usunie tło. Gotowy szablon, zawierający 4 fotografie do legitymacji można pobrać, a następnie wydrukować w dowolnym punkcie oferującym drukowanie zdjęć.

Obsługa narzędzi Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com jest tak prosta, że nie sprawi nikomu kłopotów. Jedyne, co należy zrobić to postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronach głównych. Kreator fotografii wykorzystuje sztuczną inteligencję, by odpowiednio kadrować zdjęcie, a także usuwać z niego tło.

Zdjęcie do legitymacji szkolnej można wykonać przy pomocy dowolnego smartfona. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych wymaganiach, jakie musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Są to między innymi:

• jasne, jednolite tło,
              • odpowiednia ostrość oraz kontrast zdjęcia,
              • widoczna, równomiernie oświetlona twarz,
              • oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,
              • pozycja twarzą skierowaną do aparatu.

Linki do bezpłatnego kreatora zdjęć do legitymacji szkolnej: