• Rowerowy Maj

• Dzień dobry w Rowerowym Maju!

Najlepszą frekwencje rowerową w Kampanii Rowerowy maj 2023 miały klasy:

I miejsce klasa IVc

II miejsce klasa Va

III miejsce klasa IIIb

• Wyniki I edycji Olimpiady Języka Angielskiego Aim High

• Olimpiada Języka Angielskiego Aim High I edycja skierowana była do uczniów klas VII- VIII szkół podstawowych z Warszawy. Olimpiada została przeprowadzona w trzech etapach.

Do pierwszej edycji olimpiady  zgłosiło się 38 szkół: 400 uczniów klas VII-VIII.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 42 uczniów.

Do ostatniego etapu olimpiady, etapu ustnego przeszło 15 uczniów.

Na podstawie wyników III etapu olimpiady laureatami zostało 9 uczniów.

Gratulujemy!

• Spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym

• Nowa galeria Spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym została dodana do albumu fotograficznego

Zbliża się dwudziestolecie powstania naszej szkoły. W związku z tym w dniach 9 i 10 maja 2023 roku odbyły się spotkania autorskie z Mirosławem Wlekłym, autorem m. in. biografii o Tonym Haliku oraz dwóch książek dla dzieci o przygodach naszego patrona: „Przygoda dzika Toniego Halika” oraz „Jadą Haliki przez Ameryki”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątych. Pan Wlekły zapoznał dzieci z wybranymi faktami z bogatego życia naszego patrona. Opowiedział też o pracy nad swoimi książkami. Zbierając materiały pisarz odbył wiele podróży w poszukiwaniu osób, które miały kontakt z Tonym Halikiem. Pan Wlekły  spędził także setki godzin w bibliotekach oraz archiwach różnych instytucji, aby odkryć nieznane fakty z życia podróżnika. To wszystko zajęło mu dwa lata. Nieocenioną pomoc nasz gość otrzymał także od żony Tony’ego Halika – pani Elżbiety Dzikowskiej. Pani Dzikowska wspólnie z Halikiem podróżowała po świecie oraz prowadziła kultowe programy telewizyjne m. in. Pieprz i wanilia.

Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję na zadawanie pytań oraz uzyskanie autografu pisarza.