• Dzieje się w Szesnastce

• Wystawa "Oto jest Sasek" w bibliotece

• 12.01.2023 12:22
        • Podróżujemy po świecie z książkami Miroslava Saska.

W bibliotece pojawiła się wystawa wypożyczona z wydawnictwa Dwie Siostry Oto jest Sasek. Jest ona poświęcona kultowej serii przewodników turystycznych autorstwa Miroslava Saska, czeskiego ilustratora, malarza oraz autora książek dla dzieci. Seria pochodzi z lat sześćdziesiątych XX wieku i do dziś zachwyca swoją szatą graficzną, charakterystyczną dla okresu, w którym powstawała. Na całość składa 18 tomów, ale na język polski dotychczas zostało przetłumaczonych sześć: Paryż, Londyn, Monachium, Rzym, Nowy Jork oraz  Wenecja. Książki posiadają noty aktualizujące niektóre z zamieszczonych informacji. Na wystawie oprócz plansz przedstawiających stronice książek pojawiły się liczne akcesoria i eksponaty przybliżające charakter poszczególnych miast. Wystawie towarzyszyły także zajęcia dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, na których dzieci poznały ciekawostki o wybranych miejscach. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę wykonując zadania w małych grupkach. Wszyscy świetnie się bawili, a znaleźli się też i tacy, którzy zainspirowani wystawą zaczęli planować swoje najbliższe wakacje.

Więcej zdjęć na stronie intrnetowej w Galerii, folder:  Wystawa w bibliotece.